2011. szeptember 23., péntek

Vaníliapudingos muffin


A következő muffin receptet Andinál találtam. Nagyon finom muffin, a gyerekeknek nagyon ízlett, ha legközelebb nem gyerekzsúrra, hanem magunknak készítem biztosan kevesebb cukrot teszek bele, mert nekem túl édes volt. 
A sütés során történt egy kis baleset, pár muffin  a kezdeti gyönyörű forma után kipukkadt és az oldalán kifolyt a puding egy része, így ajánlom, hogy kicsit alacsonyabb hőmérsékleten süssük. (A lenti recept már kevesebb cukrot tartalmaz és az alacsonyabb hőfokot Andi receptjéhez képest).

Hozzávalók: (12 darabhoz)

Tészta:
15 dkg margarin
13 dkg cukor
3 db. tojás
15 dkg liszt
2 teáskanál sütőpor
kis vaníliakivonat

Töltelék:
fél csomag vaníliáspuding
2,5 dl tej
1 evőkanál cukor

Elkészítés:

Először főzzük ki  a pudingot  a zacskón szereplő utasítás szerint és hagyjuk kihűlni.
A vajat a cukorral keverjük habosra, aztán egyesével keverjük hozzá a tojásokat. A lisztet, a sütőport és a vaníliakivonatot keverjük össze egy külön tálban, majd az egészet szórjuk bele a vajas-tojásos keverékbe.  A muffinsütőbe mindenképpen  tegyünk papírkapszlikat. A muffinformákba tegyünk 1-1 evőkanál masszát, csináljunk mélyedést az aljába, ebbe tegyünk 1-1 evőkanál pudingot, majd fedjük be a maradék masszával. Tegyük 170-175 fokra előmelegített sütőbe és süssük 20-25 percig.

2011. szeptember 22., csütörtök

Krumplipüré



Először is imádom!!!!
Nem is nevezném köretnek, mert én önálló főételként is készítem, kicsit nagyobb mennyiségben és hosszú percekig kanalazgatom. Nyami!
Sógorom köretként szereti, így hugicám mindig feldobja azzal, hogy miután elkészült pirított hagymát és apróra vágott pirított bacont kever hozzá. Hát ez is nagyon jól hangzik. 
Van olyan ismerősöm, aki mustárt kever bele, hogy még pikánsabb legyen.
Na de nézzük az alap krumplipürét!

Hozzávalók:

8-10 db nagyobb méretű krumpli
3 dkg vaj
1-1,5 dl langyos tej (ez lehet több is ha kicsit pürésebben akarjuk készíteni)
2-3 evőkanál tejföl
só, bors ízlés szerint

Elkészítés:

Hámozzuk meg a krumplit, mossuk meg és vágjuk kockára. Minél apróbbra vágjuk, annál hamarabb megfő. Tegyük fel főni annyi vízben amennyi ellepi és ne menjünk túl messzire, szinte minden alkalommal kifut nálam egy picit:) pont akkor, amikor félrenézek. Krumpli fajtától függően főzzük kb. 20-25 percig, amíg teljesen puha lesz. Ha puha, öntsük le róla a vizet és pürésítsük, én krumplinyomót használok, de villával is neki lehet állni, bár így kicsit hosszadalmasabb lesz:). Ezután keverjük bele a vajat és a tejfölt és fokozatosan adjuk hozzá a meleg tejet és természetesen a sót és a borsot is. Én nagyon krémesen szeretem, így konyhai robotgéppel szoktam elkeverni, hogy finom egynemű legyen. Ajánlom húsok mellé köretnek vagy magában is. Jó étvágyat hozzá!



2011. szeptember 21., szerda

Nagyon csokis mini muffin


Szeretem a csokis sütiket. Múlt héten a családban több szülinapot ünnepeltünk és erre az alkalomra sütöttem a muffinokat. Már régen megvettem a Dr. Oetker minimuffin sütőt, de eddig nem próbáltam meg, mert nem tudtam megfelelő papír kapszlikat vásárolni hozzá. Végre sikerült, találjátok ki hol, hát egy kínai aprócikkesnél, mindenféle színben kapható és abszolút nem drága. Így lelkesen nekiláttam a pici muffinoknak. 
Sok előnnyel bírnak a nagy társaikhoz képest, sok lesz belőle, 10-12 perc alatt megsülnek egy tepsivel és nagyon édi-bédik, méretüknél fogva. 
Na de lássuk a receptet. Nem tudom, honnan származik, már korábban is elkészítettem, csak akkor tepsiben sütve és akkor is nagyon finom volt.

Hozzávalók: (48 darabhoz)

1 tojás
10 dkg cukor
25 dkg liszt
5 dkg lágy vaj vagy margarin
2,5 dl tej
5 dkg holland kakópor
1 csomag sütőpor

Elkészítés:

A tojást a vajjal habosra keverem, majd hozzáadom a tej felét. Mehet bele a cukor és a kakaópor is. Pár perc keverés után beleöntöm a lisztet, melyben már elkevertem a sütőport. Ezután a maradék tejjel higítom  a masszát. Tehetünk bele kockára vágott étcsokit, vagy aszalt gyümölcsöt, esetleg nedves gyümölcsöket is pl. málnát vagy meggyet is. Én most csokikockákat szórtam a tésztába.
Ebből a mennyiségből 2 minimuffin tepsire való sütike lesz. A sütőt 175 fokra előmelegítettem és 10-12 percet sütöttem. Vigyázzunk ne szárítsuk ki nagyon.

2011. szeptember 8., csütörtök

Lilahagymás paradicsomsaláta

A paradicsomsaláta nagy kedvencem. Gyorsan elkészíthető. Természetesen ilyenkor nyáron az igazi, amikor napérlelte finom, illatos paradicsom az alapanyag.



Hozzávalók:


10-15 db közepes méretű paradicsom
2 nagy fej lilahagyma

frissen őrölt bors
pár csepp ecet
1 kávéskanál cukor

Elkészítés:

A lilahagymát vékony szeletekre vágjuk, megsózzuk és állni hagyjuk egy kicsit. A paradicsomokat vékony karikára szeljük és összekeverjük a lilahagymával. Pár csepp ecetet loccsantunk rá, meghintjük a cukorral, borsot őrlünk rá. Jól összekeverjük, megkóstoljuk, ha kell utánafűszerezünk. Hűtőbe tesszük pár órára, hogy összeérjenek az ízek.

Finom önállóan is, de remek sült húsok mellé köretnek is.

2011. szeptember 7., szerda

Almás -sajtos saláta

Szeretem a salátákat. Ez az almás saláta igazából önálló fogásként is megállja  a helyét, ehetjük magában, vagy akár egy szelet pirítóst ropogtatva mellé. Házibulikon is mindig nagy sikert arat, jól csúszik mellé egy pohár fehérbor.


Hozzávalók:

kb. 30 dkg többféle kemény sajt (füstölt karaván, trapista stb.)
3-4 db. közepes méretű alma
1 db. citrom leve
4-5 evőkanál majonéz
2-3 dl tejföl
1 teáskanál mustár
1 mokkáskanál méz vagy porcukor


esetleg apróra vágott dió, vagy 1 csomó újhagyma

Elkészítés:

A sajtokat és a kimagozott almákat kb. 1 cm-es kockákra vágjuk. Az almára ráöntjük a citrom levét. A majonézt keverjük össze a tejföllel, mustárral, mézzel, sóval, majd az almával és a sajttal. Tegyük a hűtőbe pár órára és már kész is.

A dió vagy a hagyma még pikánsabbá teszi, én most az alap változatot készítettem.

2011. szeptember 5., hétfő

Program ajánló -Budavári Borfesztivál 2011

Végre-végre! Megint itt a Budavári Borfesztivál ideje. A fesztivál szeptember 7 és 11 között tart. Kis férjecskémmel most lesz a 3. alkalom, hogy ellátogatunk, így azt is mondhatnánk, hogy családi hagyománnyá vált nálunk. Minden évben akkor megyünk, amikor a Csík Zenekar is koncertet ad. Szeretjük a zenéjüket, csak velük lesz igazi a borozós est. Már magam elé képzelem, amint egy pohár borral a kézben, hallgatva a Csík csodálatos muzsikáját csodálom a várból elém táruló panorámát. Imádom a sürgés-forgást, a finom borokat, sajtokat. És persze minden évben egy langalló is a pocakunkban landol.

 
Itt a You Tube-ról egy kis hangulatcsináló Eger környéki bordalokkal a Csík Zenekarral és énekesükkel Majorosi Mariannával.

 

Nézzétek meg ezt az embert, Csík Jánost! Nem olyan mint egy földreszállt bajuszos angyal? Személyesen nem ismerem, de az arca, a mosolya, minden mozdulata azt mutatja, hogy egy nagyon jó ember lehet. Imádom nézni és hallgatni.

 




Jó szórakozást, borozgatást mindenkinek!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...